Hakkinda

Murat Bulgak 1968 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Sırasıyla TED Ankara Koleji, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi, ODTÜ Fizik Bölümü ve Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nde okudu.

1979 yılında TRT Televizyon Çocuk Korosu ile başlayan müzik yaşamı TRT Çoksesli Gençlik Korosu ile devam etti. Bu sırada 1980 yılında Anonim isimli pop-rock grubunu kurdu. Daha sonra bu grupla Ankara’da dönemin en önemli canlı müzik barları olan A Bar, Graffiti, Mimarlar Derneği gibi mekanlarda konserler verdi. Yurtiçi ve yurtdışında bir çok festival ve yarışmalarda dereceler aldı.

Düzenlendiği ilk sene olan 1987’den grubun dağıldığı 1992 yılına kadar Uluslararası ODTÜ Bahar Şenliği’nin stadyum açılış konserlerini verdi. Grup 2006 yılında tekrar bir araya geldi ve Ankara Manhattan, İstanbul Hayal Kahvesi, Ankara Hayal Kahvesi, Ankara The Big Bus gibi mekanlarda konserler vermeye devam etmektedir.

Murat Bulgak solo olarak da Eski 45’likler, Anılar, Yeşilçam-Alaturka, Romantik Şarkılar, Kumsal Şarkıları, 90’lar Pop gibi farklı konseptlerle yurdun çeşitli şehirlerinde konserlerini sürdürmektedir. Sadece eski ve bilinen şarkılardan oluşan hem eğlenceli hem duygusal repertuarıyla konserlerinde hem eğlendiren hem duygulandıran Murat Bulgak sahne şovlarıyla da dikkat çekmektedir …